Rab

V roce 2008/2009 navázala naše škola také spolupráci se základní školou v Chorvatsku na ostrově Rab.

Žáci měli možnost se v červnu 2009 osobně setkat při návštěvě naší školy na Rabu, což bezesporu patří k vrcholu naší dosavadní spolupráce. Na příští rok se plánuje návštěva dětí z chorvatské školy v České republice. Žáci si pravidelně píší a pracují na společných projektech během roku.

" alt="" />

Výjezd na RAB

Od 11.9. do 17.9. 2010 se 23 žáků naší školy a 3 pedagogičtí prácovníci zúčastnili poznávacího výjezdu do Chorvatska na naší družební školu v Rabu.

Zde jsme prožili společně s našimi chorvatskými přáteli  příjemný slunný týden, každý den jsme měli možnost poznat něco nového.

Ubytování v čtyř hvězdičkovém hotelu a stravování bylo velmi příjemným bonusem této akce.

Měli jsme možnost poznat chorvatské školství, strávit nějaký čas ve vyučovacích hodinách, poznat život místních obyvatel, vidět velmi mnoho zajímavých míst : například potopený válečný trajekt, nejstarší olivovník ve středomoří, prožít tenisový treninkový kurs.

Utkali jsme se i ve sportovních disciplínách , kde náš žák Michal Chládek z deváté třídy vyhrál tenisový pohár od starosty Rabu, ve fotbálku jsme sice prohráli , ale to nevadí příště jim to nandáme zase my Úsměv

Chtěl bych poděkovat všem za velmi dobrou reprezentaci naší školy a všem díky kterým se tato akce mohla uskutečnit.

V měsíci únoru nás navštíví chorvatští žáci u nás v Brně a společně s našimi žáky se zúčastní Lyžařského vycvikového kurzu.

[24. 11. 2010 07:56:48] [Přemysl Jeřábek]